dostawa darmowa dostawa!

Katalogi klejone

Katalogi klejone

Katalogi klejone drukujemy na papierach kredowych w gramaturach 130g, 170g oraz na wysokiej jakości papierze offsetowym 90g. Okładki katalogów klejonych wykonujemy na kredzie 200g, 250g oraz 300g. Katalogi klejone ze względów technologicznych wykonujemy powyżej 48 stron objętości. Katalogi o mniejszej objętości wykonujemy w oprawie szytej lub spiralowanej. Oprawa klejona katalogów jest wykonywana w technologii PUR. Okładki katalogów można dodatkowo uszlachetnić folią mat lub błysk. Katalogi drukujemy dwustronnie w kolorystyce CMYK (4+4) oraz czarno-białe (1+1).

Katalogi klejoneWybierz parametry produktu


okładka

środek


Czas realizacji

6 dni roboczych

Technologia:

Katalogi klejone wykonujemy w dwóch technikach druku - offsetowej oraz druku cyfrowym w zależności od wybranej specyfikacji technicznej.

Zadruk:

W katalogach możliwy jest zadruk dwustronny w kolorystyce CMYK (4+4) oraz czarno-biały (1+1).

Formaty:

Katalogi klejone wykonujemy w 4 formatach: A4 (210x297 mm), A5 (148x210 mm), A6 (105x148 mm) oraz 210x210 mm.

Wykończenie:

Jeżeli szukasz niestandardowego formatu katalogów lub interesują cię nieszablonowe uszlachetnienia jak druk okładki w kolorach Pantone, czy skrzydełka, wyślij do nas wiadomość z opisem produktu. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, po jej akceptacji wydrukujemy katalogi wg twoich wytycznych.

Rozdzielczość

Minimalna rozdzielczość przesyłanych prac to 250 dpi, maksymalna 300 dpi.

Kolorystyka

Produkty standardowo drukowane są w kolorystyce CMYK (4 kolory). Maksymalny poziom nafarbienia to 300%.

Rozmiar pisma

Minimalna wielkość pisma drukowanego więcej niż jednym kolorem lub w kontrze wynosi 6 pkt. Minimalna grubość linii wynosi 0,125 mm. Tak cienkie linie powinny zawierać 100% koloru.

Pantone

Kolory Pantone powinny być oznaczone w pliku PDF wg wzornika Pantone jako dodatkowy kolor, lub na kolejnej stronie jako 100% Black.

Czarna apla

Jeśli praca zawiera dużą czarną powierzchnię, aby uzyskać głęboką czerń należy użyć składowych CMYK 30/30/30/100.

Maska UV

Maska do lakieru UV na okładce, oznaczona kolorem 100% Black, powinna znajdować się na kolejnej stronie w pliku PDF. W masce lakieru nie należy stosować wypełnień procentowych (rastrów).

Margines bezpieczeństwa

Margines bezpieczeństwa, w którym nie powinny się znajdować ważne elementy jak teksty czy loga, wynosi 10 mm od krawędzi zewnętrznych oraz min. 15 mm od krawędzi wewnętrznej.

Spady

Plik powinien zawierać znaczniki cięcia oraz zdefiniowane spady (BleedBox) po 3 mm z każdej strony i TrimBox (obszar netto, po obcięciu, zgodny z liniami cięcia).

Fonty

Przesłane prace powinny mieć dołączone w pliku PDF fonty, lub czcionki powinny być zamienione na krzywe.

Profile ICC

Przesłane prace nie powinny zawierać żadnych profili ICC.

Pliki produkcyjne

Prace do druku przyjmujemy wyłącznie w formacie: PDF (v. 1.4). Prace mogą być wygenerowane z programów: Adobe In Design, Illustrator, Corel Draw, QuarkXPress. Pliki produkcyjne w formie plików otwartych przyjmujemy wyłącznie po indywidualnych ustaleniach, w takim przypadku plik otwarty zostanie wypuszczony do druku przez nasz dział DTP, po wcześniejszej akceptacji przez klienta. Taka usługa jest dodatkowo płatna 70 zł netto za godzinę pracy operatora DTP.


Strony dokumentu

Praca w pliku PDF powinna być wycentrowana na stronie. Kolejne strony powinny być zapisane w ramach jednego pliku PDF. Jeśli praca zawiera maskę lakieru UV przypisaną do jednej strony, powinna być zapisana w dokumencie jako kolejna strona po tej, której dotyczy.


Okładka

Okładka powinna być przygotowana w osobnym pliku i zawierać zmontowane strony zewnętrzne 1-4 oraz wewnętrzne 2-3 (w przypadku druku dwustronnego). Grzbiet należy uwzględnić w montażu po wcześniejszej konsultacji z DrukarniaFortuny.pl

Katalog klejony A6 (105x148 mm)

Katalog klejony A5 (148x210 mm)

linia.png

Katalog klejony A4 (210x297 mm)

Katalog klejony 210x210 mm

linia.png