dostawa darmowa dostawa!

Teczki ofertowe

Teczki ofertowe

Teczki ofertowe drukujemy na grubym papierze kredowym 350g. Teczki są oferowane w dwóch rozmiarach A4+ (469x356 mm, bez grzbietu) oraz A4+ (527x363mm z 5mm grzbietem). Teczka ofertowa bez grzbietu posiada doklejany kłapon z uchwytem na wizytówkę. Jako uszlachetnienie proponujemy folię mat, błysk oraz na zamówienie lakier wybiórczy UV oraz folię soft touch. Teczki drukujemy w kolorystyce CMYK jednostronnie (4+0).

Teczki ofertoweWybierz parametry produktuCzas realizacji

5 dni roboczych

 

Technologia:

Teczki ofertowe wykonujemy w dwóch technikach druku - offsetowej oraz druku cyfrowym w zależności od wybranej specyfikacji technicznej.

 

Zadruk:

W przypadku teczek możliwy jest zadruk jednostronny (4+0) w kolorystyce CMYK. Kolory specjalne np. Pantone wykonujemy w ramach indywidualnej kalkulacji.

 

Formaty:

Teczki ofertowe wykonujemy w dwóch najpopularniejszych formatach A4+ (469x356mm, wersja bez grzbietu) oraz A4+ (527x363mm, wersja z 5 mm grzbietem), w nawiasie podajemy rozmiar teczki na płasko.

Wykończenie:

Jeżeli interesują cię nieszablonowe uszlachetnienia jak złocenie, druk w kolorach Pantone, tłoczenie, druk z Twojego wykrojnika wyślij do nas wiadomość z opisem produktu. Przygotujemy dla Ciebie kalkulację, po jej akceptacji wydrukujemy teczki wg twoich wytycznych.

Rozdzielczość

Minimalna rozdzielczość przesyłanych prac to 250 dpi, maksymalna 300 dpi.

Kolorystyka

Produkty standardowo drukowane są w kolorystyce CMYK (4 kolory). Maksymalny poziom nafarbienia to 300%.

Rozmiar pisma

Minimalna wielkość pisma drukowanego więcej niż jednym kolorem lub w kontrze wynosi 6 pkt. Minimalna grubość linii wynosi 0,125 mm. Tak cienkie linie powinny zawierać 100% koloru.

Pantone

Kolory Pantone powinny być oznaczone w pliku PDF wg wzornika Pantone jako dodatkowy kolor, lub na kolejnej stronie jako 100% Black.

Czarna apla

Jeśli praca zawiera dużą czarną powierzchnię, aby uzyskać głęboką czerń należy użyć składowych CMYK 30/30/30/100.

Maska UV

Maska UV oznaczona kolorem 100% Black, powinna znajdować się na kolejnej stronie w pliku PDF. W masce lakieru nie należy stosować wypełnień procentowych (rastrów).

Margines bezpieczeństwa

Margines bezpieczeństwa, w którym nie powinny się znajdować ważne elementy jak teksty czy logo, wynosi 5 mm od krawędzi w skali 1:1.

Spady

Plik powinien zawierać znaczniki cięcia oraz zdefiniowane spady BleedBox (po 5 mm z każdej strony) i TrimBox (obszar netto, po obcięciu, zgodny z liniami cięcia).

Fonty

Przesłane prace powinny mieć dołączone w pliku PDF fonty, lub czcionki powinny być zamienione na krzywe.

Profile ICC

Przesłane prace nie powinny zawierać żadnych profili ICC.

Strony dokumentu

Praca w pliku PDF powinna być wycentrowana na stronie. Jeśli praca zawiera więcej niż jedną stronę, kolejne strony powinny być zapisane w ramach jednego pliku PDF. Jeśli praca zawiera maskę lakieru UV przypisaną do jednej strony, powinna być zapisana w dokumencie jako kolejna strona po tej, której dotyczy.

Pliki produkcyjne

Prace do druku przyjmujemy wyłącznie w formacie: PDF (v. 1.4). Prace mogą być wygenerowane z programów: Adobe In Design, Illustrator, Corel Draw, QuarkXPress. Pliki produkcyjne w formie plików otwartych przyjmujemy wyłącznie po indywidualnych ustaleniach, w takim przypadku plik otwarty zostanie wypuszczony do druku przez nasz dział DTP, po wcześniejszej akceptacji przez klienta. Taka usługa jest dodatkowo płatna 70 zł netto za godzinę pracy operatora DTP.

Teczka A5+ z grzbietem 5 mm (366x304 mm)


Teczka A4+ bez grzbietu (469x356 mm)


Teczka A4+ z grzbietem 5 mm (527x363 mm)


Makieta zawiera linie pomocnicze, rozmiar netto (TrimBox), spady (BleedBox) oraz margines bezpieczeństwa, w którym nie powinny znajdować   się teksty i elementy graficzne. Wyjątek stanowi tło lub obiekty wychodzące na spad. Makiety produktów dostępne są w krzywych w kilku wersjach:

Adobe Illustrator – wersja 8
Adobe In Design – CS4
Corel Draw –wersja 11
PDF – 1.3

Wszystkie pliki sprawdzane są przez naszych ekspertów DTP przed wysłaniem do produkcji. Poza automatycznym sprawdzeniem, każdy plik sprawdzany jest indywidualnie. Dział DTP pracuje w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku.


Usługa weryfikacji pracy przed drukiem jest wykonywana GRATIS.

System weryfikacji pracy sprawdza każdy przesłany plik pod względem zgodności z zamówionym produktem. Dodatkowa weryfikacja jest wykonywana przez nasz dział graficzny. Niektóre podstawowe błędy są poprawiane automatycznie. W przypadku, gdy automatyczna naprawa pliku nie jest możliwa, produkcja zostaje wstrzymana, a klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mail raport zawierający opis błędów do poprawy. Informacja o poprawności lub błędach w przesłanych plikach zostanie przekazana po całkowitej weryfikacji przez nasz dział DTP.


Poprawiamy automatycznie podstawowe błędy:

Zamiana kolorystyki RGB na CMYK,

Usunięcie warstw w pliku PDF,

Usunięcie overprintów,

Poprawienie spadów oraz linii cięcia,

Zmiana orientacji stron,

Obniżenie za wysokiej rozdzielczości bitmap,

Usunięcie profilu ICC.

Po dokonaniu korekty podstawowych błędów otrzymasz link do pliku, który będzie wymagał Twojej akceptacji.


Błędy, które uniemożliwiają przyjęcie pracy do druku:

Format pracy jest niezgodny z zamawianym produktem,

Ilość stron w pliku jest niezgodna z zamawianym produktem,

Brak dołączonych czcionek w pliku PDF (tylko jeśli praca zawiera czcionki niezamienione na krzywe),

Rozdzielczość zdjęć poniżej dopuszczalnego minimum (info dostępne w specyfikacji każdego produktu),

Brak dołączonej maski UV lub wykrojnika (tylko jeśli takie parametry produktu zostały wybrane),

Teksty lub logo dochodzące do linii cięcia,

Jeśli plik nie zostanie pozytywnie zweryfikowany, otrzymasz od naszego grafika raport oraz opis błędów, które należy poprawić w pliku.


Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania pliku do druku:

Czy wymiary pracy są zgodne z zamawianym produktem,

Czy teksty mieszczą się w bezpiecznym marginesie (nie będą obcięte),

Czy rozdzielczość zdjęć nie jest za niska lub za wysoka, (info dostępne w specyfikacji każdego produktu),

Czy zdjęcia zawarte w pracy mają kolorystykę CMYK,

Czy praca została powiększona o spady,

Czy plik po zapisaniu otwiera się,

Czy plik TIFF posiada włączoną kompresję LZW,

Czy praca jest wyśrodkowana na stronach pliku PDF.